Czytelnia w naszym Archiwum jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

KONIECZNA REZERWACJA MIEJSCA W CZYTELNI

Każda wizyta musi być poprzedzona rezerwacją terminu i potwierdzona przez pracownika Archiwum (mailowo lub telefonicznie).

W miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień) czytelnia jest nieczynna.

Rezerwacji dokonujemy z tygodniowym wyprzedzeniem, można umawiać się telefonicznie lub drogą mailową. Zamówienie ze wskazaniem sygnatur jednostek archiwalnych prosimy przesyłać minimum dwa dni robocze przed wizytą.

Do czytelni można wnieść jedynie komputer, aparat fotograficzny, ołówek i notatnik. Należy mieć własne rękawice oraz wyciszyć urządzenia elektroniczne. Wszystkie inne rzeczy (kurtki, torby, plecaki) należy zostawić w zamykanej szafce przed czytelnią.

Na miejscu przy pierwszej wizycie należy założyć kartę zgłoszeniową oraz zapoznać się klauzulą o Ochronie Danych Osobowych i podpisać stosowny dokument. Prosimy o okazanie dokumentu tożsamości.

Praca Archiwum Archidiecezjalnego oraz Biblioteki Kapitulnej, jak również korzystanie z ich zbiorów w czytelni mają zasady ściśle określone w Statucie i Regulaminie, które są dostępne w zakładce „DOKUMENTY”.

Dokonanie rezerwacji w czytelni i złożenie zamówienia, jak również wypełnienie stosownych dokumentów, są jednocześnie wyrazem znajomości i akceptacji Regulaminu naszej instytucji.